Jestem wielką fanką Małgorzaty Musierowicz i jej Jeżycjady. Znam wszystkie książki, czytam je, odkąd pamiętam. Jednak jeśli chodzi o jej najnowsze dzieło “Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” to nie do końca byłam przekonana, czy chcę to przeczytać. Miałam po prostu obawy, czy taki sposób pisania będzie mi odpowiadał. Nie jest to bowiem dalszy ciąg przygód rodziny Borejków, a taki bardziej leksykon, w którym znajdują się hasła dotyczące całej Jeżycjady. Zdecydowałam się jednak na zakup tej książki i naprawdę nie żałuję. Wszelkie moje obawy zniknęły zaraz po tym, jak wzięłam książkę w swoje ręce. Mogę z pełną odpowiedzialnością przyznać, że jest to lektura dla każdego fana twórczości Musierowicz. Naprawdę warto.

Małgorzata Musierowicz zaprasza do swojego świata

TaniaKsiążką – Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę to książka w formie leksykonu, w którym znajduje się około 130 haseł. Są one związane nie tylko z Jeżycjadą, ale także z samą autorką czy tym wszystkim, co miało wpływ na powstanie tej wspaniałej serii. Można powiedzieć, że jest to taka encyklopedia całej twórczości Małgorzaty Musierowicz. Czyta się ją naprawdę świetnie. Mocno wciąga i pozwala dowiedzieć się bardzo wiele, często całkiem nowych historii, związanych z Jeżycjadą. Autorka wyjaśnia pewne zagadnienia, pokazuje, skąd one się wzięły, jaka była ich geneza oraz co obecnie można o nich powiedzieć. Jesteśmy także zaproszeni do życia prywatnego Małgorzaty Musierowicz, poznajemy jej rodzinę, historię, możemy zajrzeć do jej prywatnych albumów. To naprawdę bardzo ciekawe, szczególnie dla tych, którzy zaczytują się w Jeżycjadzie tak jak ja. Nie chcę zdradzać wszystkich haseł i szczegółów dotyczących tej pozycji książkowej, dlatego zachęcam do osobistego zapoznania się z nią.

Wszystko, co chcieliście wiedzieć, a baliście się zapytać

Autorka napisała tę książkę razem ze swoją córką, która jest również pisarką. Wszystko przedstawione i opisane jest niezwykle ciekawie. Mamy tutaj, znany fanom Jeżycjady, styl Musierowicz. Książka napisana jest lekko, ma w sobie dużo humoru. Znajdziemy w niej także wiele ilustracji czy zdjęć, które razem z niezwykle ciekawym tekstem, stanowią zgraną całość. 

Jeśli kiedykolwiek czytelnik miał jakieś pytania, czy wątpliwości związane z książkami Musierowicz, to z pewnością w tym leksykonie wszystko się wyjaśni. Autorka udziela odpowiedzi na każde, nawet najmniejsze pytanie, a do tego robi to w świetnym stylu.

Książka miała wyglądać jak leksykon, dlatego jest w takim formacie, a dodatkowo ma twardą okładkę, jednak moim zdaniem, jest to jedyny minus, jaki znalazłam, jeśli chodzi o tę książkę. Po prostu ciężko było mi czytać taki format książki, był on dla mnie nieporęczny. 

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com